3ev stacje ładowania tesla ładowanie

Koszt sprowadzenia auta elektrycznego z Niemiec – ile wynoszą opłaty?

Samo sprowadzanie auta z Niemiec jest sprawą dosyć zawiłą, może nie tyle co samą formą wykonania, a kwestią przepisów jakie trzeba znać, aby móc dopełnić wszelkich niezbędnych formalności. Warto powierzyć tą sprawę profesjonalistom, aby móc cieszyć się wymarzonym autem. Tak samo ma się sprawa sprowadzania aut z napędem elektrycznym. Ujawniamy wszelkie niuanse, na które należy zwrócić uwagę.

Kupno auta z Niemiec bezpośrednio od właściciela, czy handlarza?

Sprowadzając auto z Niemiec mamy opcję bezpośredniego kontaktu z właścicielem auta, szukanie go na własną rękę, albo także skorzystanie z pośrednika, który załatwi za nas wszelkie formalności. Faktem jest to, że zarówno jednak jak i druga opcja mają swoje wady i zalety.

Zakup auta bezpośrednio od właściciela. Na pewno jest to opcja, która zapewni największą ilość informacji, a co najważniejsze sprawdzonych informacji. Dowiemy się całej historii auta, ewentualnych napraw bądź usterek jakie wymagają szybkiej interwencji. Jednakże w tej sytuacji powinniśmy się liczyć z nieco większymi kosztami sprowadzenia auta. Dlaczego? Koszt dojazdu do Niemiec, koszty lawety, a także możliwością kosztów związanych z diagnostyką auta, a nie oszukujmy się te w Niemczech nie są najtańsze.

Zakup auta od pośrednika. Jeśli poszukujemy auto elektryczne w Niemczech z pomoca przyjdą nam pośrednicy. To oni zajmą się wyszukaniem konkretnego modelu, załatwią wszelkie formalności związane z autem i je dostarczą. I to chyba tyle z plusów, gorszą stroną może okazać się dużo mniejsza ilość informacji jakie otrzymamy odnośnie historii pojazdu. Jeśli mamy zaufanego pośrednika to zmienia postać rzeczy, jeśli jednak nie może zataić przed nami pewne usterki auta. Więc w tym wypadku to ryzyk fizyk jak to się mówi.

Koszty zarejestrowania auta elektrycznego sprowadzonego z Niemiec

W kwestii finansów, kosztów jakie trzeba ponieść w związku ze sprowadzeniem aut elektrycznych z Niemiec mamy już ustalone, że wszystko zależy od formy na jaką się zdecydujemy. Jednakże w momencie już samej rejestracji takowego auta w Polsce musimy się przygotować na następujące koszta:

  • podatek akcyzowy, jest to kwestia modelu silnika, niestety nie ma to znaczenia czy silnik jest elektryczny czy spalinowy
  • tłumaczenie dokumentów z Niemiec, czyli umowy kupna-sprzedaży to koszt około 200zł
  • przegląd techniczny auta to kosz w wysokości 100zł
  • rejestracja auta z Niemiec 256zł

Opłaty jakie trzeba uiścić sprowadzając auto elektryczne, od czego zacząć?

Pierwsze kroki jakie trzeba wykonać po dotarciu do Polski to wizyta w Urzędzie Celnym. Należy dokonać opłaty akcyzy, która uzależniona jest od silnika auta. Kolejno tłumaczenie dokumentów oraz co bardzo ważne przegląd techniczny, bez tego ani rusz. Istotnym szczegółem, na który trzeba zwrócić uwagę to to, że mamy jedynie 30 dni na rejestrację pojazdu sprowadzonego. Jeśli spóźnimy się z rejestracją należy liczyć się z kara w kwocie od 200 zł do nawet 1000 zł.

Czy warto sprowadzić auto elektryczne z Niemiec?

Na pewno warto zainteresować się tym tematem bliżej. Auta elektryczne z biegiem czasu są coraz bardziej popularne. Należy rozważyć za i przeciw, czy wyszukać odpowiedni model osobiście, czy powierzyć załatwienie wszelkich formalności profesjonalistom, którzy nas odciążą.

3EV zaopiekuje się Twoim samochodem elektrycznym. Posiadamy w swojej ofercie stacje ładujące, pełen ich serwis oraz doradztwo. Nasi specjaliści służą pomocą oraz chętnie rozwieją wszelkie pojawiające się wątpliwości. Zapraszamy do kontaktu!

Zobacz również:

Tags:

Comments are closed