Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych Warszawa

W 3EV oferujemy kompleksowe usługi montażu i uruchomienia stacji ładowania

Zadzwoń i umów się na bezpłatny audyt: 513 089 192

Wykonanie instalacji elektrycznej

Wykonujemy kompleksowe instalacje elektryczne na potrzeby instalacji stacji ładowania samochodów elektrycznych

Montaż słupka do stacji ładowania 

Przy instalacjach zewnętrznych lub wewnętrznych instalujemy stacje ładowania na specjalnych słupkach

Uruchomienie stacji ładowania 

Uruchamiany i  dopasowujemy stację ładowania do instalacji elektrycznej

Montaż stacji ładowania Warszawa

Nasze usługi realizujemy na terenie Warszawy i w promieniu
do 100 km od Warszawy.
Każda instalacja wyceniana jest indywidualnie ze względu na różny stopień trudności i wymagań. 
Skontaktuj się z nami! 

Projekt elektryczny

Każdy montaż konsultowany jest z projektantem elektrykiem. Wpływa to na bezpieczeństwo instalacji. Jeśli potrzebujesz projektu elektrycznego – wykonamy go. 

Dla osób prywatnych

Wykonujemy usługi dla osób prywatnych w atrakcyjnych cenach.


Dla firm

Wykonujemy instalacje i infrastrukturę ładowania dla firm. 


Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych

Stacje ładowania to urządzenia dużej mocy, które wymagają odpowiedniego starannego montażu. Korzystając z naszych usług zyskujesz gwarancję, że urządzenie zostanie przystosowane do dostępnej instalacji.
Montaż stacji ładowania wykonywany jest tylko przez odpowiednio wykfalifikowanych elektryków, którzy posiadają świadectwo kwalifikacyjne SEP.

Specjalizujemy się w takich markach stacji ładowania jak:
GARO, WEBASTO, ALFEN, ZAPTEC, TESLA, ABB, WALLBOX , EVBOX, FORD i wszystkich innych stacjach ładowania AC.

Jeśli interesuje Cię ta oferta – przedstawimy szczegółowe informacje!

Instalacja ładowarki

Przed przystąpieniem do prac instalacyjnych związanych z montażem ładowarki wykonujemy specjalny audyt energetyczny pod kątem możliwości i sposobu montażu wybranej ładowarki . Podczas audytu dokonujemy ostatecznego wyboru stacji ładowania idealnie przystosowanej do wymagań klienta. Po konsultacji z projektantem elektrykiem dobieramy odpowiednie zabezpieczenia elektryczne i przekroje przewodów, wykonujemy kompleksową wycenę, aby klient wiedział ile zapłaci za kompleksową usługę.


Prace montażowe obejmują:

Zakup odpowiednich materiałów – przed rozpoczęciem prac dokonujemy zakupu wszystkich koniecznych materiałów do wykonania instalacji. Oczywiście nie ma problemu, żeby wykonać instalację na materiałach dostarczonych przez klienta – materiały te jednak muszą być nowe, sprawne i nieuszkodzone. W przypadku przewodów muszą mieć one odpowiedni przekrój.

Wykonanie instalacji elektrycznej – elektryk przeprowadza przewód elektryczny od rozdzielnicy do ładowarki. Wykonujemy instalacje w domach, garażach, blokach mieszkalnych –  we wszystkich budynkach i zawsze zgodnie ze sztuką. Jesteśmy w stanie wykonać prace ziemne koparko-ładowarką jeśli zajdzie taka potrzeba. Ładowarka może być zasilania z sieci  TN-S.

Montaż ładowarki – po wykonaniu instalacji przychodzi najdłużej wyczekiwana chwila – czyli montaż i uruchomienie stacji ładowania. Na tym etapie podłączamy zasilanie, ustawiamy odpowiednie parametry ładowania, konfigurujemy stację ładowania wedle potrzeb np. karty RFID, balansowanie mocą, ustawienia sieci i podłączenie do Internetu, uruchomienie aplikacji itd. Przed pierwszym ładowaniem dokonujemy pomiarów elektrycznych stacji ładowania – Zawsze należy sprawdzić, czy firma, która montuje stacje ładowania dysponuje odpowiednim sprzętem do pomiarów stacji ładowania!

Gdzie zamontować stację ładowania:

W przypadku wątpliwości wskażemy najbardziej odpowiednie miejsce do montażu stacji ładowania, ponieważ miejsce w którym zamontowana będzie stacja ładowania musi spełniać konkretne wytyczne. Stacja ładowania zamontowana może zostać na: ścianie w garażu, na elewacji garażu lub domu, na podjeździe na dedykowanym słupku do montażu stacji ładowania, pod wiatą parkingową. Zawsze znajdziemy odpowiednie miejsce na montaż stacji ładowania w pobliżu miejsca postojowego Twojego samochodu.

Ważne, aby moc maksymalna stacji ładowania została wstępnie zweryfikowana podczas audytu.

W zależności od instalacji możemy zamontować stację ładowania o maksymalnej mocy*:

3,7 kW (1 fazowa) / 16 A* – 7,4 kW (1 fazowa) / 32 A*11 kW (3 fazowa) / 16 A* – 22 kW (3 fazowa) / 32 A*

*- w dobrych stacjach ładowania (GARO, WEBASTO, ALFEN, ZAPTEC, ABB, WALLBOX itd. istnieje możliwość regulacji maksymalnego prądu, a tym samym maksymalnej mocy ładowania!)

Zalecane przekroje przewodów**:

– 3,7 kW (1 fazowa) / 16 A – 4mm2 – 7,4 kW (1 fazowa) / 32 A – 10 mm2

– 11 kW (3 fazowa) / 16 A – 6mm2 – 22 kW (3 fazowa) / 32 A – 10 mm2

** – przekroje zalecane do odległości 15 m od rozdzielnicy. W przypadku większych odległości należy koniecznie się z nami skonsultować!

Zadowolenie naszych Klientów jest dla nas bardzo ważne.

Wykonując montaż stacji świadczymy usługę kompleksową, od audytu energetycznego, przez proces projektowy po montaż i uruchomienie. 

Zapraszamy do kontaktu w celu wykonania wyceny montażu stacji ładowania do samochodu elektrycznego. Kontakt z nami