Montaż stacji ładowania pojazdów elektrycznych

Montaż stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Jesteśmy jedną z wielu przedsiębiorstw w Polsce, które zajmują się sprzedażą i montażem najwyższej jakości stacji ładowania do pojazdów elektrycznych najlepszych europejskich producentów.

Kto może zainstalować stację ładowania Wallbox

Oferowane przez Nas produkty: stacje ładowania – typu wallbox, są urządzeniami, które muszą zostać zainstalowane przez wyspecjalizowaną firmę, której pracownicy posiadają uprawienia do montażu urządzeń elektrycznych.

Pierwsze uruchomienia stacji ładowania WallBox

Po zainstalowaniu wallboxa musi on przejść specjalne badania. Podczas badań profesjonalnym urządzeniem pomiarowym badana jest skuteczność zadziałania zabezpieczeń elektrycznych, które mają ochronić użytkownika przed porażeniem prądem elektrycznym, sprawdzana jest poprawność wykonanej instalacji, tak aby użytkownik miał pewność, że podczas zwarcia zadziałają zabezpieczenia elektryczne.

Wykonywane są również badania rezystancji izolacji przewodów zasilających. Tylko profesjonalni instalatorzy i kwalifikowani instalatorzy wyposażeni są w takie przyrządy pomiarowe. Nie korzystaj z firm, które nie wykonują pomiarów stacji ładowania po ich zainstalowaniu”

Co oferujemy

Produkt przez nas oferowany do sprzedaży posiada klasę wodoodporności minimum IP 44. Jest to klasa elektryczna informująca o tym, że urządzenie elektryczne jest odporne na działanie wody oraz, że bez problemu można zamontować je na zewnątrz.

Jak przygotować się do montażu stacji ładowania?

  1. Na początku konieczne jest sprawdzenie i określenie mocy przyłączeniowej obiektu, aby określić maksymalną możliwą moc wallboxa. Przeciętna moc przyłączeniowa domu jednorodzinnego wynosi od 11 kW do 22 kW. Moc przyłączeniową sprawdzisz na umowie przyłączeniowej lub kontaktując się ze swoim sprzedawcą energii elektrycznej.
  2. Kiedy już określisz maksymalna moc przyłączeniowa, należy zastanowić się nad docelową mocą ładowarki do zainstalowania.

Nasza firma oferuje bezpłatny audyt, dzięki któremu jesteśmy w stanie określić maksymalną moc ładowania jaką możemy zastosować w danej instalacji.

Regulacja i moc prądu w stacjach ładowania samochodów elektrycznych

Należy pamiętać o tym, że każda dobrze działająca stacja ładowania posiada możliwość regulacji maksymalnego prądu ładowania. Dzieje się to w sposób ręczny lub automatyczny. W zależności od potrzeb możesz wybrać z jaką maksymalną mocą ma ładować się samochód. Możesz również skorzystać z systemu dynamicznego regulowania mocy ładowania.

Standardowa moc ładowania wallboxa to 11 kW. Takie obciążenie jest optymalne dla większości instalacji elektrycznych oraz mocy przyłączeniowych w domach jednorodzinnych. Moc ładowania na poziomie 11kW daje przeciętnie przyrost zasięgu na poziomie 50/60 kilometrów na godzinę ładowania.

Zawsze jednak polecamy zakup wallboxa o maksymalnej mocy ładowania 22 kW.

Wynika to z kilku czynników:

  • Niewielka różnica w cenie lub brak tej różnicy
  • Większy przekrój przewodów – lepsze parametry,
  • większa wytrzymałość
  • Jeśli w przyszłości zwiększysz moc przyłączeniowa, nie musisz wymieniać wallboxa.
  • Można ograniczyć moc ładowania do dowolnej wartości.
  • Można ładować samochody, które mają jednofazową ładowarkę o maksymalnej mocy 7,4 kW – 32A na jedna fazę.

Wtyczka Type -1 i Type- 2 – jakie są różnice?

Mówiąc prosto i krótko – urządzenie o mocy do 22kW, których moc można dostosować według zapotrzebowania z wbudowanym gniazdem lub dołączonym kablem z pasującym łączem Type – 2 ( jest to standardowy wariant w państwach europejskich, który jest dostosowany do ładowania trójfazowego). Jest również wtyczka Type – 1 (standard w Stanach Zjednoczonych, którego nie ma na Starym Kontynencie – w przypadku posiadania samochodu z gniazdem Type – 1 wskazany jest zakup wallboxa z gniazdem Type – 2. Tak samo należałoby zastosować przewód Type 2 to Type 1.

Gdzie można zamontować stację ładowania?

Wallbox to naprawdę świetne i bardzo praktyczne urządzenie dla posiadacza samochodu elektrycznego.

Montaż stacji ładowania pojazdów elektrycznych

Montaż stacji ładowania pojazdów elektrycznych

Stację ładowania można podłączyć dosłownie wszędzie, na przykład w garażu, pod wiatą garażową, na elewacji budynku, na słupie wolnostojącym, dosłownie nie ma żadnych ograniczeń, jedynie musi być dostęp do prądu. Obudowa wallboxa również jest dokładnie przemyślana i skonstruowana tak aby służyła na lata i by szybko się nie zniszczyła. Jest tak dzięki tworzywom użytym do jej stworzenia, dzięki temu obudowa jest odporna na zarysowania i zmiany pogodowe. Sam kształt obudowy również zachwyca użytkowników urządzenia, jest on tak skonstruowany by kabel można było bez problemu kabel elektryczny owinąć wokół wallboxa. Z tego powodu kabel o długości 5 – 7 metrów nie leży na ziemi, nie niszczy się i przede wszystkim nie stwarza zagrożenia dla innych.

Podsumowanie:

Wallbox lub, jeśli ktoś woli nazywać to urządzanie stacją ładowania posiada wiele zaskakujących zalet, które nie jednemu potencjalnemu użytkownikowi urządzenia się spodobają

Zalety stacji ładowania samochodów elektrycznych:

  1. Przystępna cena zakupu,
  2. Małe koszty utrzymania,
  3. Ekonomiczny kształt,
  4. Trwałość i gwarancja jakości użytych materiałów,
  5. Bezpieczeństwo,
  6. Gwarancja długoletniej pracy z urządzeniem,
  7. Łatwość w montażu i późniejszym korzystaniu,
  8. Nie obciąża budżetu użytkownika,
  9. Dzięki niemu nie ma konieczności szukania punktów ładowania pojazdów elektrycznych,
  10. Świetna alternatywa dla stacji benzynowych, jeśli ktoś pragnie nie obciążać środowiska naturalnego.

Jeżeli dalej zastanawiacie się nad zakupem samochodu elektrycznego, zapraszamy do bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą.

Tags:

Comments are closed