Nie ma obiektu, w którym nie da się przyłączyć chociaż jednej stacji ładowania!

Stacje ładowania samochodów elektrycznych
dla hoteli i pensjonatów

Stań się bardziej konkurencyjny. Pozyskaj nowych klientów dzięki możliwości ładowania samochodów elektrycznych!

Stacja ładowania w hotelu

Stacje ładowania samochodów elektrycznych w hotelach

Kierowcy samochodów elektrycznych zdecydowanie częściej korzystają z hoteli, w których mają możliwość naładowania swojego samochodu elektrycznego. Posiadając stację ładowania nie tylko przyciągasz klientów, ale także działasz marketingowo! Elektromobilność, to przyszłość motoryzacji. A doskonale wiemy, że zawsze trzeba być o krok przed konkurencją.

Serwisy rezerwacyjne oferują możliwość wyszukiwania miejsc noclegowych w obiektach, które oferują możliwość ładowania samochodu elektrycznego. Nie posiadając stacji ładowania, niestety, ale prawdopodobnie tracisz klienta.

To szansa dla Twojego obiektu, aby stał się bardziej nowoczesny i konkurencyjny!

Swoje pojazdy ładują także osoby posiadające hybyrdy plug-in! Które zyskują na popularności w Polsce, a ich udział w rynku samochodów ciągle rośnie! Ładowarki do samochodów elektrycznych to konieczność, gniazdo wyprowadzone na zewnątrz budynku, to zdecydowanie za mało.

Jaką ładowarkę wybrać do hotelu?

Zdecydowanie polecamy stacje ładowania AC typu Wallbox. Stacje te mają maksymalną moc 22 kW – czyli mogą być podłączone do typowego gniazda siłowego. Należy pamiętać, że ta moc może być regulowana, czyli możemy podać 11 kW bądź 7 kW. Wszystko zależy od naszych preferencji. Możemy też balansować mocą ładowania. Dzięki tej funkcji możliwe jest maksymalne wykorzystanie mocy. Rozwiązanie sprawdza się wszędzie tam, gdzie planowane jest użycie większej ilości stacji ładowania niż przewiduje to moc przyłączeniowa budynku. Instalacja 4 wallboxów o mocy 22 kW wymagałaby dodatkowej mocy przyłączeniowej aż 88 kW – tak duży przydział mocy jest nieuzasadniony.

Kabel czy gniazdo?

W hotelach zalecamy wybranie stacji z gniazdem ładowania. Ogranicza to ryzyko uszkodzenia przewodu w skutek nieodpowiedniego użytkowania.

Pobieranie opłat za ładowanie

Możesz zainstalować i udostępnić swoim gościom zwykłego wallboxa i nie pobierać opłat za ładowanie lub pobierać opłatę ryczałtową, bez systemu rozliczeń.

Jednak jeśli zależy Wam na pobieraniu opłat za ładowanie należy zainwestować w stację ładowania z komunikacją i oprogramowaniem do pobierania opłat – przez aplikację. Takie rozwiązanie spowoduje, że stacja będzie mogła być dostępna nie tylko dla gości hotelowych, ale także dla kierowców z zewnątrz. Gdy goście nie będą korzystali ze stacji ładowania w tym czasie ładować będą mogły się osoby z zewnątrz.

Co zyskujesz posiadając stacje ładowania ?

·       Włączasz swoją stację, a tym samym swój obiekt w system wyszukiwania stacji ładowania

·       Przyciągasz klientów i wyróżniasz się na tle konkurencji

·       Pokazujesz swoje dbanie o środowisko naturalne

Co oferujemy?

Kompleksowe rozwiązania z zakresu elektromobilności. Od robót ziemnych, przez montaż stacji ładowania, produkcję dedykowanych słupków do montażu stacji, po uruchomienie, odbiory UDT oraz wdrożenie systemu rozliczeń i obsługi stacji.

Zobacz również:  Stacje ładowania dla wspólnot mieszkaniowych  Ogólnodostępne stacje ładowania  Montaż stacji ładowania  Domowe stacje ładowania  Prywatne stacje ładowaniaJeśli interesuje Cię ta oferta – przedstawimy szczegółowe informacje!