Domowe stacje ładowania

Stacje ładowania dostosowane do potrzeb domów jednorodzinnych

Stacja ładowania, to urządzenie, które zostanie z Wami na lata! 

Samochody elektryczne w 80% ładowane są w domu. Ze względu na koszt energii, szczególnie w taryfie nocnej, a także coraz mniejszą ilość bezpłatnych punktów ładowania okazuje się, że to właśnie ładowanie w domu jest najbardziej ekonomiczne. Jest to również najwygodniejsza i najbardziej przystępna forma ładowania. Firma 3EV dostarcza, dokonuje montażu i uruchamia systemy ładowania samochodów elektrycznych. Sprawdź jak dobrać odpowiednią stację ładowania.

WYGODA

Domowa stacja ładowania, to wygoda! Podłącz swój samochód elektryczny do ładowania kiedy tylko chcesz!


Wydajność

Ładuj samochód do 10 razy szybciej! 
Maksymalna moc domowej stacji ładowania, to 22 kW – 10 razy większa niż przenośna ładowarka!

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo użytkowników stacji ładowania jest najważniejsze. Sprzedawane przez nas urządzenia zgodne są ze wszystkimi normami. Ponadto są zgodne z TUV i UDT. 

kompatybilność

Stacje ładowania są kompatybilne ze wszystkimi samochodami elektrycznymi i hybyrdami plug-in dostępnymi na rynku 


WALLBOX

Wallbox jest to rodzaj stacji ładowania do samochodów elektrycznych lub hybryd plug-in.

W przypadku użytkowania wallboxa w warunkach domowych, ładowanie pojazdu jest szybsze niż w przypadku przenośnej ładowarki. Mimo tak dużej mocy, jest niezaprzeczalnie bezpieczniejszy – wykonany z wytrzymałego tworzywa, odpornego na czynniki zewnętrzne, wyposażony w gruby, elastyczny przewód przygotowany do przesyłania dużych mocy oraz odpowiednio dostosowane podzespoły. Przez większą objętość w porównaniu do przenośnej ładowarki, ciepło jest lepiej rozpraszane. Wallboxy posiadają zabezpieczenia przed przegrzaniem się, które nie dopuszczają do zbyt dużego wzrostu temperatury wewnątrz urządzenia, dzięki czemu możemy dłużej cieszyć się ich bezawaryjnym użytkowaniem. Warto wspomnieć, że przez stację ładowania niejednokrotnie przepływa moc większa od tej potrzebnej do zasilenia domu jednorodzinnego! To powinno rzucić nieco światła na kwestię wytrzymałości prezentowanych urządzeń.

Wallbox Webasto Pure 2 zamontowany na dedykowanym słupku.

Każdy model wallboxa występują zwykle w dwóch wersjach – z gniazdem Type 2 do podłączenia własnego przewodu lub z kablem Type 2. Werjsa z gniazdem Type 2 jest tańsza jednak za każdym razem wymaga od nas wyciągania przewodu do ładowania z bagażnika i podłączania go do samochodu. W przypadku wbudowanego przewodu nie mamy tego problemu. Dodatkowo budowa wallboxów zwykle pozwala na owinięcie przewodu do ładowania w okół nich oraz posiadają uchwyt na końcówkę ładującą. Dzięki temu nie ma problemu z walającym się przewodem po ziemi. 

Wallbox GARO GLB w wersji z gniazdem ładowania lub kablem Type 2

Długość przewodu w wallboxie zwykle wynosi 5 metrów. Jednak jeśli uważasz, że jest to za mało bez problemu możesz kupić wallbox z przewodem do ładowania o długości 7 metrów, a nawet 8 metrów.

MOC ŁADOWANIA

0
Moc ładowania

W przypadku domowego wallboxa maksymalna moc wynosi aż 22 kW. To na prawdę sporo, jeśli chodzi o domy jednorodzinne i niestety nie każda posesja dysponuje taką mocą przyłączeniową. Co zrobić w takim przypadku? Należy zakupić wallbox z możliwością regulacji maksymalnego prądu ładowania. Dzięki temu można dostosować go do praktycznie każdej instalacji elektrycznej. 

ZABEZPIECZENIA ELEKTRYCZNE

Zarówno w zastosowaniu domowym, jak i komercyjnym, duże znaczenie ma zabezpieczenie przed upływem prądu stałego DC podczas użytkowania stacji ładowania.

Istnieją cztery rodzaje wyposażenia wallboxów pod tym kątem:

I – posiadające wyłącznik różnicowoprądowy typu B: pełny poziom zabezpieczenia

II – posiadające pierścień wykrywający pojawienie się prądu stałego oraz wbudowany wyłącznik różnicowy typu A: tutaj również występuje pełen poziom zabezpieczenia

III – posiadające pierścień, ale wymagające dodatkowego wyposażenia w wyłącznik różnicowy typu A: w tym przypadku musimy dodatkowo zastosować wyłącznik różnicowoprądowy typu A w instalacji elektrycznej

IV – nie posiadające żadnego zabezpieczenia: konieczność zastosowania wyłącznika różnicowego typu B w instalacji elektrycznej.

Powyższe zabezpieczenia grają niezwykle ważną rolę w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek uszkodzenia, w wyniku którego moglibyśmy być narażeni na porażenie prądem elektrycznym.

Wallbox nigdy nie może być zabezpieczony wyłącznikiem różnicowo-prądowym Typ AC, ponieważ w takim przypadku nie występuje ochrona przed porażeniem prądem elektrycznym!


POLECANE DOMOWE WALLBOXY

W zastosowaniach domowych najważniejsze są trwałość i prostota. Pamiętaj, żeby wybierać stacje ładowania sprawdzonych Europejskich producentów. Poniżej przedstawimy polecane przez nas domowe stacje ładowania. 

GARO GLB 22 kW 

Wallbox pochodzący ze Szwecji, ale produkowany w Polsce. Eksportowany do praktycznie wszystkich krajów w Europie. Ten wallbox w wersji podstawowej kosztuje jedynie 2650 zł, co czyni go jedną z najlepszych propozycji cenowych. Niech jednak ta cena was nie zwiedzie. Garo to produkt najwyższej klasy, który z powodzeniem stosowany może być jako ogólnodostęna stacja ładowania. Ze względu na wysoką jakość świetnie sprawdza się na parkingach publicznych jak również chętnie stosowany jest w obiektach użyteczności publiczej. Samą stację można doposazyć do dodatkowe moduły takie jak: zabezpieczenia elektryczne, połączenie z internetem za pomocą LAN, WiFi czy 4G. Stację można również doposażyć w dodatkowy licznik energii elektrycznej czy czytnik kart RFID. W wersji podstawowej wymaga doposażenia w wyłącznik różcnicowo prądowy typ B, który kosztuje ok. 600 zł. Taki zestaw czyni go jednym najkorzystniejszą cenowo domową stacją ładowania o mocy 22 kW. Garo charakteryzuje się możliwością regulacji maksymalnego prądu ładowania. 
Garo w podstawowej wersji wyróżnia bardzo prosta obsługa. Po prawidłowym montażu przygotowana jest do pracy. Aby rozpoczać ładowanie wystarczy wsadzić wtyczkę, to gniazda ładowania w samochodzie – i to wszystko. Ładowanie rozpoczęte! Podczas ładowania GARO pulsuje niebieskim światłem. 

WEBASTO PURE 2

Kolejna propozycja, to wallbox od niemieckiej firmy WEBASTO. Wallboxy od Webasto występują w dwóch werscjach mocy i tylko z kablem Type 2. Można wybrać stację ładowania o mocy 11 kW lub 22 kW z przewodem o długości 5 lub nawet 7 metrów! Webasto posiada bardzo ciekawe design, a jego obudowa jest jednocześnie wieszakiem na przewody. Webasto posiada regulację maksymalnej mocy ładowania. Stacja wyposażona jest w układ monitorujący upływ prądu stałego DC, a instalację należy doposażyć w wyłącznik różnicowy Typ A (ok. 300 zł). Stacji Webasto Pure 2 nie można doposażyć w dodatkowe moduły, więc jest to stacja przystosowana tylko do użytku domowego. Ciekawym elementem stacji jest kluczyk, dzięki któremu możemy włączyć lub wyłączyć stację tym samym ograniczając możliwość ładowania. Webasto oferuje 5 lat gwarancji na swoje produkty.

ALFEN EVE SINGLE S-LINE PLUS 11 kW

Alfen Eve Single S-Line Plus, to wallbox o maksymalnej mocy 11 kW (występuje również w tańszej wersji jednofazowej). Jest to seria Alfena, czyli Niderlandzkiego producenta, przystosowana do pracy w domach. Alfen w domowej wersji oferuje większą funkcjonalność, ponieważ wyposażony jest w licznik energii elektrycznej oraz można połączyć się z nim za pomocą dedykowanej aplikacji. Dzięki czemu, można zdalnie zaplanować moment rozpoczęcia i zakończenia ładowania czy kontrolować ilość pobieranej energii podczas ładowania. Stacja ładowania również wyposażona jest w pieścień monitorujący DC. Dodatkowo można wyposażyć ją w czytnik kart RFID lub moduł do komunikacji GSM. W standardzie występuje komunikacja LAN/WiFi, regulacja mocy ładowania oraz aplikacja mobilna na smartfona w cenie! 

Zaptec GO

To nowość na Polskim rynku. Zaptec, to firma pochodząca z Norwegii i tam też wytwarzajaca swoje produkty. Jest to jedna z najmniejszych i najbardziej funkcjonalnych domowych stacji ładowania. Maksymalna moc ładowania 22 kW, aplikacja mobilna, licznik energii elektrycznej, moduły komunikacji Bluetooth, WiFi, GSM, zabezpieczenie przed upływem prądu stałego DC oraz autoryzacja ładowania za pomocą tagów NFC, a do tego wodoodporność IP54, dzięki czemu stacja idealnie sprawdzi się w warunkach wewnętrznych i zewnętrznych. Dodatkowo stacja występuje w 6 różnych kolorach. Stacja występuje tylko z gniazdem Type 2. 

Jeśli interesuje Cię ta oferta – przedstawimy szczegółowe informacje!

Rodzaje samochodów z napędem elektrycznym

Na rynku występują 3 rodzaje pojazdów w których stosowany jest napęd elektryczny

Samochody elektryczne 
BEV

W bezemisyjne samochody, które do napędu wykorzystują jedynie energię elektryczną. Ładowanie odbywa się za pomocą stacji ładowania samochodów elektrycznych. Moc ładowania wynosi od 3,7 kW do 22 kW. Pojazdy te posiadają akumualtory o pojemności od 20 do 100 kWh. Odpowiednia stacja ładowania ma kluczowe znaczenie związane z szybkościa ładowania. 

Możesz osiągnąć nawet szybkość ładowania na poziomie 100 km / 1 h ładowania

Przykładowe pojazdy: BMW i3, VW iD.3, Tesla Model 3, Reanult ZOE

STACJA ŁADOWANIA: WYMAGANA

Pojazdy hybrydowe typu PLUG-In PHEV

Pojazdy z napędem spalinowym oraz elektrycznym, czyli hybrydy plug-in. Wyposażone zwykle w akumulator, który pozwala na przejechanie od 30 km do 100 km. Akumulator w takim pojeździe ładowany jest za pomocą stacji ładowania. Moc ładowania wynosi zwykle od 3,7 kW do 7,4 kW.

Przykładowe modele: Mercedes GLE hybrid, KIA NIRO PLUG-IN, Skoca Superb iV
STACJA ŁADOWANIA: ZALECANA

Pojazdy hybrydowe 
HEV

Samochody, które pracę silnika spalinowego wspomagają silnikiem elektrycznym. W tych pojazdach akumulatory zwykle mają małą pojemność, która jest wystarczająca do ruszenia pojazdem i przejechania niewielkiej odległości. Akumulatory ładowane są podczas hamowania – podczas odzyskiwania energii. 

Przykładowe pojazdy: Toyota Auris hybrid

STACJA ŁADOWANIA: NIE