Strona główna / Wallbox w bloku

Stacje ładowania dla Wspólnot Mieszkaniowych

Stacja ładowania w bloku? Posiadamy kompleksowe rozwiązania dla mieszkańców
i zarządców wspólnot mieszkaniowych. Oferujemy ekspertyzy, projekty elektryczne,
montaż i wdrożenie stacji ładowania w budynkach wielorodzinnych.

Z naszą wiedzą, doświadczeniem i produktami jesteśmy
w stanie zapewnić energię do ładowania samochodów elektrycznych praktycznie każdemu 

W 3EV wykonujemy kompleksowy montaż i dostawę stacji ładowania samochodów elektrycznych.


Budowa stacji ładowania samochodów elektrycznych na parkingach podziemnych, to wyzwanie, z którymi muszą zmierzyć się administratorzy budynków jak i mieszkańcy, chcący ładować swoje samochody elektryczne. 

Samochody elektryczne w 80% ładowane są w miejscu zamieszkania, a domowa stacja ładowania może w znaczny sposób przyspieszyć ten proces. 

Ładowarka w bloku krok po kroku z 3EV

EKSPERTYZA
Pierwszym etapem jest wykonanie ekspertyzy. Skontaktuj się z nami, aby dopełnić wszystkich formalności.

Więcej o ekspertyzach znajdziesz TUTAJ 


WYBÓR STACJI ŁADOWANIA
Wspólnie dobierzemy stację ładowania, która będzie najlepsza dla Państwa potrzeb. Przygotujemy również najlepszą możliwą cenę!  


POMIARY I URUCHOMIENIE
Przed pierwszym ładowaniem przeprowadzamy rygorystyczne testy stacji ładowania oraz instalacji elektrycznej. Z badania sporządzany jest protokół, którego kopię należy przekazać Zarządcy. 
Otrzymujesz również 2-letnią gwarancję na wykonane prace.

WYCENA
Po wykonaniu ekspertyzy otrzymasz od nas ofertę na wykonanie instalacji elektrycznej na potrzeby zasilania stacji ładowania. 


PRACE PRZYŁĄCZENIOWE
Niezależnie od sposobu zasilania wspólnie przejdziemy wszystkie formalności, a następnie wykonami instalację elektryczną i zamontujemy Twoją stację ładowania. 

Ekspertyzy stacji ładowania w budynkach wielorodzinnych.

Zgodne z wymaganiami ustawy o elektromobilności. 

Stacje ładowania dla wspólnot mieszkaniowych


Mieszkańcy budynków wielorodzinnych mają nieco bardziej utrudniony montaż stacji ładowania niż osoby mieszkające w domach jednorodzinnych, jednak mimo wszystko mogą pozwolić sobie na ładowanie samochodu elektrycznego w miejscu zamieszkania. 

Oferujemy pełen zakres usług związanych z montażem stacji ładowania we wspólnotach mieszkaniowych oraz opiszemy jak to wygląda krok po kroku montaż takiej stacji w garażu podziemnym. 

Montaż stacji ładowania w bloku 


Do tej pory mieszkańcy bloków wielorodzinnych albo w łatwy sposób uzyskiwali zgody na montaż stacji ładowania, albo ich wnioski były odrzucane. Często też musieli oczekiwać przez długi czas na przegłosowanie uchwały i cały proces ciągną się miesiącami. Rekordziści czekali nawet dwa lata, często ratując się przedłużaczami, lub korzystając ukradkiem ze wspólnych gniazd, które znajdowały się na terenie garażu, co nierzadko prowadziło do konfliktów między sąsiadami. Ale ta sytuacja uległa diametralnej zmianie. 


Wallbox wspólnota mieszkaniowa, a nowelizacja ustawy o elektromobilności.


Na szczęście wraz z nowelizacją ustawy o elektromobilności znacząco zmienił się proces uzyskiwana zgody na montaż stacji ładowania. Od teraz na wniosek mieszkańca, zarządca nieruchomości musi zlecić wykonanie niezależnej ekspertyzy dotyczącej możliwości instalacji i eksploatacji prywatnej stacji ładowania. Ponadto zgodę na montaż stacji ładowania wydaje zwykły zarząd i nie ma konieczności głosowania nad uchwałą, a jak doskonale wiemy mogło to trwać nawet rok. 

Ekspertyza jednoznacznie stwierdzi, czy istnieją jakiekolwiek przeciwskazania do montażu prywatnego punktu ładowania. Jeśli wynik ekspertyzy będzie pozytywny, to w tym wypadku już nikt nie może wyrazić sprzeciwu odnośnie stacji ładowania przy prywatnym miejscu postojowym. 

Wniosek do wspólnoty mieszkaniowej
o wyrażenie zgody na instalację stacji ładowania

Pobierz za darmo wniosek i złóż go Zarządcy Nieruchomości

Jest to pierwszy krok w drodze prywatnego punktu ładowania w garażu podziemnym

Instalacja ładowarki w bloku – jak to zrobić?


1. Wnioskujący musi posiadać tytuł prawny do lokalu lub zgodę właściciela lokalu  oraz zobowiązać się do pokrycia wszystkich kosztów związanych z montażem stacji ładowania.  

2. Należy wystąpić do wspólnoty z wnioskiem o montaż prywatnego punktu ładowania o mocy mniejszej niż 11 kW . W terminie 30 dni Zarząd Wspólnoty musi zlecić wykonanie ekspertyzy i na jej podstawie wydaje stosowną odpowiedź na złożone pismo. Zgoda Zarządu Wspólnoty jest niezbędnym dokumentem.

3. Kolejnym krokiem jest 3. Kolejnym krokiem jest  wystąpienie o nowe przyłącze do operatora systemu dystrybucyjnego4. Następnie własnymi siłami lub korzystając z firmy zewnętrznej (w przypadku gwarancji na budynek wspólnota może narzucić wykonawcę) należy wykonać instalację zgodnie z wytycznymi projektanta .

wykonać instalację zgodnie z wytycznymi projektanta.

5. Gdy zostanie zamontowany układ pomiarowo-rozliczeniowy firma montująca stację ładowania ma obowiązek przeprowadzić pomiary elektryczne instalacji oraz testy funkcjonalne stacji ładowania za pomocą specjalnych adapterów. Po dopuszczeniu stacji ładowania do eksploatacji zostaje sporządzony protokół i można bezpiecznie ładować swój samochód elektryczny.


Kiedy nie muszę sporządzać ekspertyzy?


Jeśli w budynku zaprojektowana została instalacja do zasilania stacji ładowania, to z założenia spełnia on wszystkie wymagania. Jednak nie zwalnia Cię to z konieczności wykonania projektu technicznego instalacji elektrycznej do prywatnego punktu ładowania


Stacje ładowania w garażu podziemnym

Wybierając stację ładowania do garażu podziemnego warto zwrócić uwagę na:

  • Autoryzację dostępu (RFID, KeyLock, NFC)– aby nikt nie korzystał ze stacji pod Twoją nieobecność;
  • Dodatkowy licznik energii elektrycznej wbudowany w stacji;
  • Certyfikację produktu oraz zgodność z normami – wybieraj tylko renomowane stacje ładowania.
  • Możliwość regulacji maksymalnej mocy ładowania.