Stacje ładowania

W którym Europejskim kraju znajduje się największy odsetek samochodów elektrycznych? Oczywiście w Norwegii. W tym kraju samochody elektryczne stanowią 2/3 wszystkich sprzedanych nowych pojazdów. Ale czy inżynierowie z tego kraju potrafią wyprodukować dobre stacje ładowania?

Jak się okazuje potrafią i robią to bardzo dobrze! Norweskie stacje ładowania znajdują się w ścisłej czołówce. W szczególności jeśli chodzi o systemy rozdziału mocy i zarządzania.

Domowe norweskie stacje ładowania

Norweskie produkty okazują się urządzeniami, w których jakość, trwałość i wykonanie postawiono na pierwszym miejscu.  Potwierdzają to nie tylko instalatorzy czy użytkownicy, ale także niezależne testy. Jak na przykład test wykonany przez NAF, czyli Norweski odpowiednik ADAC, który stację ZAPTEC GO wybrał najlepszą stacją ładowania! https://nye.naf.no/elbil/lading/test-av-ladeboks

Co wyróżnia norweskie stacje ładowania od innych?

Norwegów podczas projektowania wyróżnia podejście do elektromobilności oraz inne problemy z którymi muszą się zmierzyć. W przypadku domowych stacji ładowania, a taką jest ZAPTEC GO producent zadbał o bezpieczeństwo, czyli zastosował wszystkie konieczne zabezpieczenia elektryczne. Ale zabezpieczenia to nie wszystko. W samym urządzeniu znajduje się wiele opatentowanych rozwiązań, które powstały tylko na potrzeby tej stacji! Norwegowie nie składają – Norwegowie sami opracowują produkt i go tworzą, a to ich wyróżnia na tle konkurencji.

Dzięki temu udało im się stworzyć stację tak małą, a posiadającą naprawdę wielkie możliwości. Zaptec GO wyposażony został w aplikację oraz system zarządzający z poziomu portalu WWW. Za komunikację i stałą łączność ze światem zewnętrznym odpowiadają moduły komunikacyjne – WiFi, Bluetooth, a także moduł LTE-M. Ten nisko energetyczny moduł pozwala na łączność ze stacją nawet w przypadku braku dostępu do sieci WiFi.

Norweskie stacje ładowania w domu

Co posiada norweska stacja ładowania Zaptec GO? Planowanie harmonogramu ładowania, blokada kabla w gnieździe, podświetlane gniazdo ładowania, ciągłe aktualizacje oprogramowania, dzięki którym stacja jest kompatybilna z każdym pojazdem elektrycznym, zarządzanie stacją zdalnie
z poziomu aplikacji, wbudowany certyfikowany licznik energii, kompatybilność w fotowoltaiką, łatwość obsługi, zwarta obudowa, balansowanie mocą ładowania miedzy 3 urządzeniami – wymieniać można bardzo długo. Stacja posiada tak dużo funkcji, że ciężko o wszystkim wspomnieć, ale co najważniejsze – te funkcje są przydatne i użytkownicy bardzo chętnie z nich korzystają.

stacje ładowania zaptec go

Stacja ładowania ZAPTEC GO

Stacje ładowania – Norweskie rozwiązania w zakresie systemów ładowania

Norwegowie jako pierwsi napotkali problem, z którym w Polsce zaczynamy się mierzyć – czyli niewystarczająca moc. Z tego powodu stworzyli niesamowicie wydajny system balansowania mocą. A jak wydajny? Zamiast instalacji klasycznych 15 stacji ładowania o mocy 11 kW istnieje możliwość instalacji 50 stacji ładowania o mocy do 22 kW. Brzmi nieprawdopodobnie, ale działa. Cały system oparty jest na dynamicznym współczynniku moc, który zmienia się w zależności od obciążenia i nigdy nie pozwala na przekroczenie przydziału mocy. Co więcej – system pozwala fazowe równoważenie ładowania, co znacząco zwiększa możliwości efektywnego wykorzystania dostępnej mocy ładowania.

Norweskie stacje ładowania i ich systemy Back-end

Zaptec PRO czyli stacja ładowania, która posiada dosłownie wszystko – posiada również rozbudowany i zaawansowany system zarządzający. W systemie odnotowywane są wszystkie sesje ładowania
z podziałem na użytkowników. System pozwala również na kontrolę stacji przez zewnętrznego dostawcę usług ładowania. Jest to narzędzie szczególnie polecane dla flot samochodów elektrycznych czy zarządców nieruchomości – czyli wszędzie tam, gdzie mamy styczność z dużą ilością użytkowników, a jedna stacja może być obsługiwana przez wielu użytkowników.

Stacje ładowania Zaptec PRO

Stacje ładowania Zaptec PRO

Stacje ładowania montaż

Montaż stacji ładowania zawsze warto zlecić profesjonalnym i certyfikowanym instalatorom. Odpowiednio przygotowana instalacja jest tak samo ważna jak urządzenie i gwarantuje podstawę bezpiecznej i bezawaryjnej pracy przez długie lata. Zalecamy korzystanie tylko z usług certyfikowanych i przeszkolonych instalatorów.

Norweskie stacje ładowania – ceny

Okazuje się, że stacje ładowania z Norwegii mają bardzo korzystny stosunek ceny do oferowanych możliwości. Wallbox Zaptec GO kosztuje 3890,00 zł brutto, co w przypadku domowych stacji ładowania stawia go na przeciętnym poziomie cenowym, natomiast Zaptec PRO, to koszt 8 390,00 zł, co w przypadku zaawansowanego systemu zarządzania oraz obniżenia kosztów związanych przewymiarowanym przyłączem energetycznym ostatecznie staje się rozwiązaniem korzystnym cenowo.

Gdzie kupić stacje ładowania ?

Wszystkie stacje ładowania znajdziesz na www.sklep.3ev.pl

Zobacz również:

Categories:

Tags:

Comments are closed